Czas Decyzji, czy jesteś gotowy na przyjście Pana?

TVN24 wymyśliła sobie nazwę "Czas decyzji" dla całego wyborczego cyrku. Chciałem wygóglać coś na ten temat.

Na pierwszej pozycji w Google dla tej frazy pojawia się "czasdecyzji.pl CzaS Decyzji-bądź gotów na przyjście Pana". Taka sobie ciekawostka. Ale nie o tym chciałem.

Mam nadzieje, że nikt wśród moich znajomych nie okaże się niedorozwiniętym debilem. Mam nadzieje, że wszyscy wezmą udział w głosowaniu w wyborach parlamentarnych w najbliższą niedzielę.

Nie wiesz na kogo głosować? Proszę bardzo:

Ogólnie o partiach:

  • Jak najbardziej RP. Ruch Palikota zapewni nam niezłą jazdę. Nie zaszkodzi nam trochę szaleńców w sejmie. Bo to co teraz jest i tak jest do dupy i myślę, że gorzej być nie może. Odważne propozycje Janusza Palikota mogą nam wyjść na dobre.
  • Ewentualnie PO. Nie jest tak źle, zapowiada się nie najgorzej.
  • Na pewno trzymaj się jak najdalej od PIS! To chyba oczywiste. Wojna z Niemcami, Rosją i w ogóle ze wszystkimi. I przez całe 4 lata wyjaśnialiby "katastrofę smoleńską".
  • Raczej PSL, SLD, PPP, PJN i inne małe popierdułkowate partie to strata czasu. Są tam gdzieś Ci ludzie od dawna już i nic się dzięki nim nie zmienia.
Na kogo konkretnie głosować:
  • Sejm (białe kartki): skoro już ustaliliśmy, że głosujemy na Ruch Palikota to wśród białych kartek znajdź listę numer 4 i na niej masz kandydatów z Ruchu Poparcia. Pewnie nie znasz nikogo z tej listy ale nie ma to znaczenia. Postaw X w kratce przy pierwszym kandydacie. Chyba bez powodu nie zajmuje pierwszej pozycji na liście więc można na niego zagłosować.
  • Senat (żółta kartka): spokojnie narysuj penisa albo cokolwiek, nie ma żadnego znaczenia na kogo zagłosujesz spośród kandydatów do senatu. Wiesz w ogóle do czego ten senat jest potrzebny? A poza tym to jednym z postulatów Ruchu Palikota jest zlikwidowanie senatu. Mało prawdopodobne, że im się to uda ale tak czy inaczej narysuj penisa na żółtej kartce.
Podsumowując:
Głosować! Nie ma że się nie chce!

Opublikowano